Jak si vybrat vhodný cyklistický obchod?

Co by měla splňovat kvalitní prodejna s jízdními koly a cyklistickými doplňky?

Dobrý obchod se postará o všechny vaše potřeby

modern bicycles shop june172020 min 1 300x203 - Jak si vybrat vhodný cyklistický obchod?

Čím lépe se budete na kole cítit, tím lépe a více budete jezdit. Obchod s koly by měl kromě jízdních kol nabízet vše, co potřebujete, abyste se na na kole cítili a vypadali dobře.

Dostatečný výběr cyklistických kraťasů, dresů, obuvi, rukavic, brýlí a helem je základ. Běžnou praxí ve většině velkých obchodů s jízdními koly je zahrnutí sortimentu příslušenství (např. láhev s vodou, ruční pumpa, malá sada nářadí, světla atd.) do nabídky zboží.

Dobrý obchod vyhoví vašim rozmarům

Za povšimnutí stojí obchod, který je ochotný „kolo z krabice“ přizpůsobit a seřídit vám na míru.

Zaměstnanci obchodů, kteří sami jezdí na kolech, s větší pravděpodobností pochopí přání zákazníka, aniž by se ptali proč, a získají si tak spokojeného a neustále se vracejícího zákazníka.

Dobrý obchod vám umožní zkušební jízdu

V ideálním případě si zvolte takový obchod s jízdními koly, který vám umožní jezdit na vámi vyhlídnutém kole poblíž obchodu po dobu dobrých 20 minut, abyste si uměli představit kvalitu jízdy.

Pokud prodejna neumožňuje zkušební jízdy, a dokonce odmítá odstranit obalový materiál (bublinkové fólie a lepenku z rámu a vidlice), nekupujete kolo, ale zajíce v pytli.

Dobrý obchod není vždy ten nejlepší

17THEETH cycling shop shanghai the wonderful socks 02 1 1 300x200 - Jak si vybrat vhodný cyklistický obchod?

Mega obchody jsou zábavné k návštěvě: nekonečné množství uliček plných lesklých nových cyklistických produktů je lákavé.

Nicméně asi kvalitnější servis a individuální přístup dostanete v malých prodejnách, kde budete osamělým zákazníkem a obsluhoval vás bude přímo majitel / manažer / mechanik prodejny.

Služba jeden na jednoho, pečlivě vybrané jízdní kola i cyklistické komponenty a trpělivost, s níž k vám budou v obchodě přistupovat ve mega obchodech nenajdete.

Věnujte také zvláštní pozornost reakci obchodu, pokud si žádáte něco, co nenabízí. Navrhují vám jiný konkurenční obchod? Pokud ano, asi jim opravdu jde o vaši spokojenost, pokud vám místo toho nabízí zboží, o které nemáte zájem, raději to zkuste jinde.