O nás

Návštěvníci internetových stránek velomtb.cz se prostřednictvím webu dozvědí užitečné informace a potřebné novinky o jízdních kolech a cyklistických doplňcích. Web navíc obsahuje aktuální zajímavosti ze světa cyklistiky.

Web kromě jiného obsahuje informace o:

– typech jízdních kol

bicycle 1835361  340 1 300x200 - O nás

V současné době existuje celá řada jízdních kol různých kategorií, ve kterých vám usnadníme se zorientovat. Mezi základní kategorie patří silniční, horská, městská & urban kola, hybridní kola a elektro kola. Každý typ kola se hodí na jiný druh povrchu, a je proto vhodné si před samotnou investicí do nového kola rozmyslet, kde a kam budete na kole jezdit.

– kritériích výběru vhodného jízdního kola

Kromě druhu povrchu při výběru jízdního kola závisí na materiálu rámu i doplňkových komponentů, jako jsou pedály a řídítka. Mezi další kritéria správné volby patří samozřejmě cenová kategorie, odpružení, skladnost a polohovatelnost apod.

– cyklistických doplňcích a dodatkovém příslušenství

Bicykl není tvořen pouze rámem a dvěma koly. K jízdnímu kolu je nutné pořídit i celou řadu základních doplňků, jako je cyklistická helma či rukavice, až po technické příslušenství pro fajnšmekry v podobě cyklocomputerů, tachometrů a dalších speciálních měřičů na kolo.

– cykloservisu

wheel 3114516  340 1 300x200 - O nás

Kvalitní kolo si žádá kvalitní cykloservis. Najděte si svůj cykloservis a servisního technika, který bicyklům opravdu rozumí a postará se o kvalitní seřízení vašeho jízdního kola.

Cykloservisy nenabízejí pouze sestavení a seřízení nového kola z krabice, ale také individuální opravy a servisní prohlídky.

– specializovaných prodejnách jízdních kol

Nechte si při výběru vhodného kola přesně pro vás poradit od proškoleného personálu ve specializovaných cykloprodejnách. Výběr vhodného kola, které plně odpovídá vašim potřebám, preferencím i tělesným proporcím, může totiž být celkem věda.

Sázkou na jistotu je konzultace s odborníky na jízdní kola a cyklovybavení, kteří vám pomohou se v široké nabídce různých typů kol a značek zorientovat a zúžit tak výběr, ze kterého nebude těžké si zvolit vhodné kolo přesně pro vás.