Prodejny jízdních kol a cyklistických doplňků

Chystáte si koupit nové kolo? Už víte, jaký typ jízdního kola byste chtěli, ale nejste si jisti cyklistickým obchodem, ve kterém si ho pořídit? Správný výběr vhodné cykloprodejny je skoro stejně důležitý jako samotný výběr jízdního kola – abyste našli skvělé kolo, musíte nejprve najít skvělý cykloobchod.

1. Na velikosti záleží – dobrý obchod s koly vám prodá správně seřízené kolo

6DF070A8 6224 4800 A28028731F787CFD source 300x200 - Prodejny jízdních kol a cyklistických doplňků

V prodejně začněte tím, že se zeptáte na jejich techniku ​​dimenzování kola. Nedělejte si starosti, pokud k výměně rámu běžně používají jednoduchý metr a běžnou vodováhu. Ve správných rukou jsou tyto archaické nástroje stejně dobré jako nové moderní systémy pro montáž jízdních kol.

Mějte se na pozoru v případě, že obchod vůbec nezmiňuje správné dimenzování jízdního kola, nebo má některý z nových efektních systémů, ale nezdá se, že by ho chtěl a uměl používat.

Některé obchody nabízejí profesionální seřizování a servis za příplatek. Některé obchody dokonce odečtou tento poplatek z ceny kola, které se rozhodnete zakoupit. Nenechte se odradit od rezervace takové služby, protože máte pocit, že je určena pouze pro „profesionální jezdce.“ Kvalitní servis jsou prospěšný pro všechny typy a úrovně dovedností jezdců.

2. Cena není všechno – dobrý obchod s jízdními koly prodává kola, nikoli cenovky

kids ride bikes s 1 300x300 - Prodejny jízdních kol a cyklistických doplňků

Když vejdete do obchodu a personál se vás zeptá, kolik chcete utratit, místo aby se zeptal, jaký druh cyklistiky chcete dělat, je to dobrý indikátor, že byste měli jít jinam. Kupujete kolo, ne cenové rozpětí.

Když vyřešíte problém s cenou, můžete začít uvažovat o důležitějších faktorech nákupu, například o tom, zda si pořídit značkové kolo nebo kolo privátní značky cykloobchodu. Jízdní kola privátní značky mohou být tím, co odlišuje obchod od ostatních.

Pokud jste si již rozhodli a budete si kupovat kolo od jedné z velkých značek, jděte do toho, pak ale musíte počítat s tím, že ne všechny cyklistické obchody s jízdními koly mají skladem velké značky.