Základní příslušenství na kolo

Právě jste si koupili nové kolo. Co teď? Jen na kolo naskočit a jet? Možná, nicméně trocha přípravy (a správného cyklistického příslušenství) zvýší kvalitu jízdy a maximalizuje váš cyklistický zážitek.

Sebe víc idyličtější vyjížďka se může velmi rychle proměnit v noční můru, pokud nejste zásobení těmi správnými doplňky, jako je helma, pumpička, nebo lékárnička. Jejich pořízením předcházíte nemalým problémům, do kterých vás je schopná dostat jedna píchlá duše nebo nešikovný pád z kola.

K čemu jsou doplňky dobré?

how to teach your child to ride a bike 1280x720 767x431 2 300x169 - Základní příslušenství na kolo

Pokud to s jízdou na kole myslíte vážně, je potřeba kromě kola zainvestovat i do několika užitečných cyklistických doplňků.

Kolo si v dnešní době může koupit kdokoliv, ale bohužel ne každý může je bezpečným a soběstačným jezdcem. Pamatujte, že součástí tohoto sportu je naučit se čelit výzvám jízdy s určitým stylem a grácií.

K dispozici je příslušenství pro jízdní kola řešící problémy, kterým budete čelit na silnici nebo cyklostezce. Někteří jezdci se běžně obejdou s naprosto základním vybavením, zatímco jiní chtějí všechno a jen v té nejlepší kvalitě.

Začněme tím, že se podíváme na některé potřebně nutné doplňky, které by měl mít v základní výbavě každý cyklista. Níže uvedený seznam není úplný, zato však plně dostačující jako základ pro ty, kteří s cyklistikou začínají.

Doplňky, které budete zaručeně potřebovat

Bicycle Wheel 201811 002 1 300x200 - Základní příslušenství na kolo

Následující doplňky jsou vhodné pro všechny typy kol nehledě na jejich kategorii. Věřte, že například helmu užijete jak na silničním, tak městském kole. To platí i pro většinou ostatních základních doplňků.

– Helma

– Brašna na kolo

– Malá lékárnička

– Náhradní duše

– Základní sada nářadí

– Ruční pumpička

– Lahev na kolo

– Držák na kolo

– Přední světlo a zadní odrazka

– Zvonek na kolo

– Cyklistické rukavice a kraťasy/kalhoty

– Cyklistický batoh

– Zámek na kolo zejména pro městská kola, která často necháváte na ulici bez dohledu.